Süper Lig ekipleri sessiz kalmadı! İsrail’in katliamına sert tepki Filistin’e destek

Süper Lig ekiplerinde Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor başta olmak üzere birçok kulüp Filistin’de yaşanan son olaylar hakkında paylaşımda bulundu. 

Beşiktaş: Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz

İlk olarak Beşiktaş resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İsrail’i kınarken Filistin’e desk verdi. 

Siyah-beyazlıların açıklaması şu şekilde: 

“Gazze’de İki Hastaneye Düzenlenen Bombalı Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz

Gazze’de iki hastanenin bombalanması neticesinde yüzlerce sivilin hayatını kaybetmesinin derin üzüntüsü içindeyiz.

Din, dil, ırk ya da kim haklı-haksız şeklinde bakmadan masum sivillerle dolu olan hastanelerin bombalanması kabul edilemez, hiçbir gerekçe bu vahşeti aklayamaz.

Tüm insanlığı bölgede yaşanan acıya son vermek için harekete geçmeye çağırıyoruz.

Savaşın en kısa sürede sona ermesini, bölgede barışın ve huzurun hüküm sürmesini temenni ediyoruz.

Saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.”

Galatasaray’dan da paylaşım geldi

Galatasaray’dan da İsrail’e tepki gelirken Filistin’e destek paylaşımı yapıldı. 

Sarı-kırmızılıların sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Gazze’de masum sivillerin tedavi gördüğü hastanenin bombalanması kesinlikle kabul edilemez!

Tüm insanlığı, bölgede yaşanan acıya son vermek için harekete geçmeye çağırıyoruz. Savaşın en kısa sürede sona ermesini ve bir an önce bölgede barışın ve huzurun hakim olmasını canıyürekten temenni ediyoruz.

Saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı; yaralılara acil şifalar diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Trabzonspor’dan açıklama geldi

Süper Lig ekibi Trabzonspor sosyal medya hesabından yaşananlara tepkisiz kalmadı.

Bordo-mavili kulübün açıklaması şu şekilde:

Gazze’deki hastaneye düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyoruz! Gazze’de hastaneye yapılan saldırı sonucunda yüzlerce sivilin hayatını kaybetmesinden dolayı büyük üzüntü içerisindeyiz. İşgal sonucu evlerinden edilen masum çocuk ve kadınların bulunduğu hastanenin hedef alınması, uluslararası hukukun ve insan haklarının çiğnendiği anlamına gelir ve asla kabul edilemez. Tüm insanlığı hiçbir gerekçe ve bahaneye sığınmadan bölgede yaşanan acıya son vermek için harekete geçmeye davet ediyoruz. Saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Pendikspor’dan açıklama

Süper Lig ekiplerinden Pendikspor da yaşananlar hakkında açıklama yaptı. 

“Gazze’de Savaş Suçu İşlenerek İki Hastaneye Düzenlenen Bombalı Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz! Gazze’de iki hastaneye düzenlenen bombalı saldırının sonucunda yüzlerce sivil insanın hayatını kaybetmesinden büyük bir üzüntü duyuyoruz. Din, dil, ırk ya da haklı-haksız fark etmeksizin bebeklerin, çocukların, masum sivillerin olduğu hastanelerin bombalanması kabul edilemez. Yaşatılanlar için hiçbir haklı gerekçe sunulamaz. Savaşın en kısa zamanda sona ermesini, bölgede ve tüm dünyada barış ve huzurun olmasını temenni ediyoruz. Dileriz daha fazla masumun canı yanmadan bu vahşet son bulur. Saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Adana Demirspor’un açıklaması

“Gazze’de iki hastaneye düzenlenen bombalı saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve derin bir üzüntü duyuyoruz.

Tüm insanlığı savaşın durdurulması için bir araya gelmeye ve bölgedeki acıların sona ermesi için harekete geçmeye davet ediyoruz.

Bölgede barışın ve huzurun bir an önce sağlanmasını temenni eder, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.”

Trendyol 1. Lig ekiib Çorum FK’nın paylaşımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x